Sokolovna

Sokolovna v Dolním Újezdě představuje jednu z architektonických dominant vesnice. Je středem kulturního života obce neboť se zde pořádají plesy, divadení a hudební představení, výtvarné vernisáže, oslavy svátků a sportovní aktivity. Za základnu Sokolovna nyní slouží sporotvním oddílum TJ Sokol Dolní Újezd Stolního tenisu a Cvičení pro ženy. Několikrát do roka je zde místní organizací Sokola pořádána taneční zábava. Začátek roku přivítají občané Dolního Újezda na Sokolském, Hasičském, Farním a Skautském plese které každoročně hostí právě sál místní sokolovny. V objektu je umístěno také výtvarné studio.

Sokolovna s hlavním sálem a přísálím poskytuje kompletní zázemí pro všechny druhy kulturního vyžití. Nové sociální zařízení, šatna, bar, kuchyň, pódium se šatnami.

Kontakt na správce sokolovny:
Tereza Ropková
mob. 605 520 516

Rozpis pravidelného obsazení Sokolovny

ČT   09:30 - 12:00     Cvičení rodičů s dětmi
    18:15 - 19:15     Cvičení ženy

Obsazenost o víkendech prosím konzultujte se správcem nebo se podívejte do kalendáře akcí, kde najdete soupisku kulturních akcí. Soukromé a firemní akce nejsou v kalendáři uváděny !!!

Kalendář akcí 2019

05.01.    Farní Ples   Sokolovna
12.01.   Sokolský ples   Sokolovna
26.01.   Skautský ples   Sokolovna
16.02.   Hasičský ples   Sokolovna
22.02.   Valná hromada TJ Sokol Dolní Újezd   Sokolovna
02.03.   Masopust   Sokolovna
23.02.   Přejezd Orlických hor 23 km
23.03.   Josefovská estráda   Sokolovna
14.04.    Velikonoční výstava   Sokolovna
27.- 28.4   XI. národní přehlídka sokolských divadelních souborů a hostů, Lázně Toušeň
28.04.   Valná hromada Sokolské župy východočeské v Pardubicích
10.-12.05.   Přerov - IX. národní přehlídka sokolských loutkových divadel a hostů
18.-19.05.   XI. národní přehlídka sokolských divadelních souborů a hostů, Lázně Toušeň
22.06.   Triatlon + letní kino (areál koupaliště)
13.07.   Italská noc I   areál SDH
20.07.   Memoriál Bohouše Nováčka - 10. ročník
Dolnoújezdský fotbalový pohár - 3. ročník
  hřiště Bořkov
10.08.   Italská noc II    areál SDH
08.10.   Památný den Sokolstva
19.10.   Posvícenská zábava    Sokolovna
09.11.   Pouťová sousedská beseda   Sokolovna
07.12.   Mikulášská zábava   Sokolovna

18.01. 2020   Sokolský ples   Sokolovna

Činnost Tělocvičné jednoty SOKOL finančně podporuje obec Dolní Újezd.

Činnost mládežnických družstev Tělocvičné jednoty SOKOL Dolní Újezd byla v roce 2018 podpořena dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.