6. ročník Bambini Cup a otevření nového hřiště

Ve čtvrtek 10. 9. 2020 v rámci slavnostního otevření nového školního hřiště s umělým povrchem proběhl tradiční turnaj v malé kopané pro vesnické školy v okolí – 1.-4. třídy. Turnaj pořádá tradičně T. J. Sokol Dolní Újezd, místní Základní a mateřská škola v Dolním Újezdě ve spolupráci s Obecním úřadem, Fotbalovou školičkou Václava Brůny Chobotnička. Letošní ročník proběhl pod záštitou krajské radní Mgr. Hany Štěpánové.

Turnaje se zúčastnily tyto školy: ZŠ Osík, ZŠ Vidlatá Seč, ZŠ Trstěnice a dvě družstva ZŠ a MŠ Dolní Újezd. O medaile, poháry a putovní pohár se urputně bojovalo. K vidění byly velice kvalitní zápasy, žádná ze škol se nechtěla nechat zahanbit, ale především šlo o přátelské setkání žáků těchto škol a jejich pedagogů.

V konečných výsledcích se na prvním místě umístila ZŠ a MŠ Dolní Újezd „bílí“ (nejlepší hráč Filip Vašek a střelec turnaje Kuta Jáchym – 8 gólů), 2. místo ZŠ a MŠ Dolní Újezd „červení“ (nejlepší hráč Bulva Tomáš), 3. místo – velké překvapení Vidlatá Seč (nejlepší hráč  Dušek Jakub), 4. místo ZŠ Osík (nejlepší hráč Hanus Antonín a 5. místo ZŠ Trstěnice (nejlepší hráč Částek Dominik a nejlepší brankář Doležal Josef).

Jako tradičně mělo každé družstvo svého odborného poradce z řad fotbalistů a trenérů Sokola Dolní Újezd. Mimo to náš turnaj navštívila milá návštěva – Honza Kolčava – trenér mládeže SK České Budějovice a ligový hráč a bývalý mládežnický reprezentant České republiky Ondřej Herzán. Všichni účastníci turnaje dostali od kluků drobné fotbalové dárky a kartičky s podpisy ligových hráčů.

Na závěr turnaje slavnostně otevřel a předal toto nové hřiště do užívání místní základní škole starosta obce Miloš Vrabec. Všichni si moc přejeme, aby se na  krásném hřišti sportovalo co nejvíc a možná z tohoto hřiště vyjdou do budoucna i noví ligoví fotbalisté a reprezentanti České republiky či i jiní vrcholoví sportovci.

Mgr. Václav Brůna