Přebor ČOS v kopané

Ve druhý květnový sváteční den se uskutečnil další ročník Přeboru ČOS v mládežnické kopané. Letos byl vypsán pro kategorii mladších žáků r. narození 2006. Turnaj pořádal oddíl kopané T.J.Sokol Troja ve spolupráci s komisí kopané ČOS.

Pořadatelé měli šťastnou ruku ve výběru termínu, protože při po celou dobu turnaje panovalo příjemné jarní počasí. Do pražské Troje se sjela mužstva z 5 žup a to: Sokol Městečko Trnávka, Sokol Dolní Újezd, Sokol Bedřichov, Sokol Bělčice, Sokol Praha Břevnov a Sokol Troja. Na perfektně připraveném hřišti si to rozdala družstva systémem „každý s každým“, se 7 hráči v poli + brankář. Zúčastněná družstva hrají pravidelně okresní nebo krajské soutěže , takže byla výkonnostně srovnatelná, což určitě přispělo i k velmi dobré sportovní úrovni turnaje. Ta byla podpořena i spolehlivým rozhodováním rozhodčích po celou dobu turnaje.

Ve všech zápasech bylo znát, že mladí fotbalisti mají do hry chuť, takže i početný divácký doprovod mohl vidět parádní fotbalové akce. Žádné sporné okamžiky ani vážnější zranění hráčů nebylo nutné řešit, všechny zápasy probíhaly v duch fair play.

Turnaj tradičně dává možnost zúčastněným družstvům poměřit síly se soupeři, se kterými se v běžných soutěžních zápasech nepotkávají a zahrát si i na jiných hřištích (turnaj je organizován každý rok jiným sokolským oddílem). Navíc, ze zúčastněných oddílů bude vybráno společné družstvo, které bude reprezentovat ČOS na mezinárodním turnaji v polské Wroclawi.

Vzhledem k velkému počtu zápasů nebyl vyvrcholením turnaje finálový zápas, ale celkového vítěze nakonec určila konečná tabulka po všech utkáních. Po sečtení výsledků se celkovým vítězem stalo družstvo Sokola Bedřichov, který těsně bodově následovala družstva Sokola Městečko Trnávka na druhém místě a Sokola Dolní Újezd na třetím místě.

Organizátoři udělili také individuální ceny a to: Matějovi Kalašovi z Břevnova jako nejmladšímu hráčovi turnaje, Jaroslavu Švejdovi z Bělčic za nejlepšího brankáře, Adamu Kloudovi z Troje za nejlepšího střelce a Alexandře Protivánkové za nejlepšího hráče turnaje.

Turnaj se po všech stránkách vydařil a věříme, že si všichni účastníci odvezli hezké fotbalové zážitky. Je snahou pořádat tento turnaj i do budoucna a pokusit se přilákat k účasti i další sokolské fotbalové oddíly.

Komise kopané ČOS děkuje tímto organizátorům ze Sokola Troja za jeho vzornou organizaci a společnému sokolskému týmu přejeme hezké sportovní zážitky ve Wroclawi.

Konečné pořadí:
1. Sokol Bedřichov
2. Sokol Městečko Trnávka
3. Sokol Dolní Újezd
4. Sokol Bělčice
5. Sokol Troja 6. Sokol Břevnov

Děkujeme sponzorům za podporu

Činnost Tělocvičné jednoty SOKOL finančně podporuje obec Dolní Újezd.

Činnost mládežnických družstev Tělocvičné jednoty SOKOL Dolní Újezd byla v roce 2018 podpořena dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  Webdesign Miroslav Lipavský - ELMICOM